نرم‌افزار فوتوشاپ، یکی از نرم‌افزارهای کاربردی در زمینه ویرایش تصویر است که اکثر کاربران رایانه‌ای با قابلیت‌های آن آشنا هستند. امروزه این نرم‌افزار روی بیشتر رایانه‌های شخصی نصب است و به علت کاربری آسان آن، بیشتر کاربران نیمه حرفه‌ای، آن را به سایر نرم‌افزارهای ویرایش تصویر نظیر Corel Draw ترجیح می‌دهند.

http://noalam.persiangig.ir/Post%20Images/Photoshop-Express.jpg

شرکت آدوب، تولید کننده نرم‌افزار قدرتمند فوتوشاپ، در هفته گذشته از ارائه نسخه تحت شبکه اینترنت این نرم‌افزار خبر داد و این خبر توجه بسیاری از کاربران اینترنتی در سراسر دنیا را به خود جلب کرد. چرا که با راه‌اندازی این سرویس، تنها با اتصال به شبکه اینترنت می‌توان در هر نقطه‌ای از دنیا به این نرم‌افزار و قابلیت‌های آن دسترسی داشت. کارشناسان معتقدند با توجه به افزایش روز افزون سرویس‌های به اشتراک گذاری تصویر و نیاز کاربران به دسترسی آسان به نرم‌افزارهای ویرایش تصویر، این اقدام شرکت آدوب می‌تواند بازتاب گسترده‌ای در شبکه اینترنت داشته و کاربران زیادی را جذب خود کند.
نرم‌افزار آنلاین فوتوشاپ که با نام  Photoshop Express  معرفی شده،‌ از طریق آدرس اینترنتی
www.photoshop.com/express در اختیار کاربران قرار گرفته است و در گام اولیه و آزمایشی خود، برخی از امکانات اولیه نرم‌افزار در آن ارائه می‌شود.

تجربه موفق آدوب در پشتیبانی و ارتقای نسخه‌های مختلف نرم‌افزار فوتوشاپ، از ابتدا تا کنون باعث شده است که این شرکت در راه‌اندازی این سرویس نیز کاملاً حرفه‌ای عمل کند. این شرکت در نسخه اولیه خود که به صورت رایگان ارائه شده، تنها تعداد کمی از امکانات نسخه حرفه‌ای نرم‌افزار را در اختیار کاربران قرار داده و در کنار آن بخش ویژه‌ای برای نظرخواهی و نکته برداری کاربران نرم‌افزار آنلاین ترتیب داده است تا کاربران نقاط ضعف و قوت نرم‌افزار را با مسوولان این شرکت در میان بگذارند.

نرم‌افزار آنلاین Photoshop Express به طور کامل تحت وب است و با هر رایانه، سیستم عامل و مرورگری قابل استفاده است. البته به نظر می‌رسد سیاست‌های دراز مدتی در پست این اقدام شرکت آدوب قرار دارد. چرا که این شرکت اعلام کرده‌است که در آینده نزدیک نرم‌افزارهای آنلاین دیگری با قیمت 99 دلار  به کاربران شبکه اینترنت معرفی خواهند که قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.


X